9 stycznia 2018 roku przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze IV ligowej Cartusii. Do tej pory podopieczni trenera Mariana Geszke odbyli już trzy treningi, z których dwa odbyły sie na boisku treningowym Cartusii ze sztuczną nawierzchnią a jeden w hali sportowej. W dniu jutrzejszym naszych piłkarzy czeka arcytrudny sprawdzian, albowiem rozegrają pierwszy z siedmiu zaplanowanych, zimowych sparingów i od razu z przeciwnikiem z górnej półki.....

Rywalami naszej drużyny w jutrzejszym starciu będzie II ligowa Olimpia Elbląg, w której od dłuższego już czasu na pozycji bramkarza występuje nasz były, wieloletni reprezentant Kacper Tułowiecki. Cartusia na mecz ten udaje się bez kilku czołowych zawodników, których zatrzymały niestety obowiązki służbowe i uczelniane, ale kadra naszej drużyny jest na tyle szeroka, że ze spokojem udajemy się na ten testmecz.

W drużynie Cartusii po rundzie jesiennej na chwilę obecną nie nastapiły żadne zmiany personalne. Wszyscy zawodnicy występujący w naszej ekipie w ubiegłym roku trenują nadal. Do tego kadrę IV ligowej Cartusii trener Marian Geszke uzupełnił jeszcze dwoma wyróżniającymi się juniorami z najstarszej naszej grupy B1 tj. kapitanem tej ekipy Gabrielem Hirsz i bramkarzem Filipem Petka. Obaj to niespełna 17 letni zawodnicy, którzy swoją postawą na juniorskich treningach zasłużyli na sprawdzenie się w seniorskiej piłce.  Ponadto w drużynie Cartusii na treningach pojawił się także jeden nowy zawodnik, który za zgodą swojego poprzedniego klubu trenuje już z Cartusią i najprawdopodbniej zasili jej szeregi od wiosny, ale póki sprawy formalne nie są jeszcze dopietę, to o nazwiskach mówić nie będziemy.

Zimowe przygotowania Cartusii będą miały na celu poprawienie jakości gry naszej drużyny, aby we wiosennej rundzie rewanżowej zdobyć więcej punktów i spokojnie utrzymać się w lidze. Miejmy nadzieję, że z tak doświadczonym trenerem jakim bez wątpienia jest pan Marian Geszke zadanie to uda się bez problemu.