W sobotnie przedpołudnie piłkarze IV ligowej Cartusii 1923 Kartuzy odbili sobie dwie ostatnie porażki z drużynami Bałtyku Gdynia i pewnie pokonali czołową drużynę  A Klasy Sporting Leźno 6:1 (2:1). Goście już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą nieporozumienia bramkarza Cartusii z własnymi obrońcami, które skrzętnie wykorzystał napastnik gości Dorian Dorosiewicz. Bramkę wyrównujacą z rzutu karnego po faulu na Pawle Piór zdobył w 23 minucie Mateusz Niedźwiecki. Wynik do przerwy na 2:1 ustalił Jakub Leszkiewicz, który w 39 minucie spotkania dobił piłkę po strzale z rzutu wolnego Mateusza Niedźwieckiego i odbiciu się futbolówki od poprzeczki....

W drugiej odsłonie spotkania kolejne bramki dla Cartusii strzelali 3:1 Kacper Paninski (63'), 4:1 Franek Sierszyński (75'), 5:1 Paweł Piór (81') oraz 6:1 ponownie Jakub Leszkiewicz (86'). W drużynie Cartusii w sparingu nie uczestniczyli czołowi nasi piłkarze Marcin Dampc, Jakub Giec, Przemek Iwański, Artur Babiński, Mateusz Toporek, czy także Damian Nurek. Szansę na dłuższy występ dostali za to nasi młodzi piłkarze, którzy choć do przerwy nieco się męczyli, za to po zmianie stron nie pozostawili już złudzeń, kto będzie dyktował warunki w tym spotkaniu.