Nowym trenerem pierwszego zespołu Cartusii 1923 Kartuzy, który zespół ten poprowadzi od sezonu 2018/2019 został Błażej Adamus. Ten 38 letni trener znany jest głównie z gry w Bałtyku Gdynia, gdzie spędził najwięcej czasu w swojej piłkarskiej karierze i występował z nim w II lidze ...

Trener ten dał się również poznać kibicom Cartusii, albowiem przez dwa sezony tj. w latach 2004-2006 występował w naszej drużynie. Poza Bałtykiem Gdynia i Cartusią 1923 Kartuzy Błażej Adamus jako piłkarz występował również w Gryfie Wejherowo (III liga), Kaszubii Kościerzyna (III liga), Orkanie Rumia (III liga) oraz Zatoce Puck (IV liga).

Jako trener tak bogatego dorobku już nie ma, ale w swoim trenerskim portfolio wyróżnić może na pewno funkcje asystenta trenera w Bałtyku Gdynia (III liga), asystenta trenera w Orkanie Rumia (III liga) oraz pierwszego trenera Amatora Kiełpino (V Liga).  Ponadto trener Błażej Adamus w latach 2010- 2014 był trenerem grup młodzieżowych w Bałtyku Gdynia a w latach 2016-2018 trenerem kadry Pomorza U-15 Pomorskiego ZPN. W ostatnim roku pracował też w szkółkach piłkarskich Arki Gdynia.

Prywatnie trener Błażej Adamus zamieszkuje w okolicach Rumii, jest żonaty i posiada 3 letniego syna Aleksandra. Zawodowo jest nauczycielem wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Kiełpinie.

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia i samych sukcesów z naszym zespołem i jak najszybszego powrotu Cartusii do ligi IV.