W dniu dzisiejszym, w kolejnym sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/20 IV ligową Cartusia 1923 Kartuzy uległa liderowi V ligi MKS Władysławowo 1:4. W drużynie Cartusii z różnych powodów zabrakło kilku kluczowych zawodników jak choćby Przemka Kussa, kapitana Marcina Adamkiewicza, Pawła Rypla, Miłosza Macha, Klaudiusza Zapory, Mateusza Toporka i innych, których zastąpili juniorzy CARTUSII, którym przy tej okazji miał przyjrzeć się trener pierwszej drużyny Błażej Adamus. Grający w eksperymentalnym składzie Kartuzjanie nie dali rady zawodnikom z Władysławowa. Wynik spotkania jest jednak mylący, albowiem spotkanie to należało raczej do wyrównanych....

Kilka niewykorzystanych setek w pierwszej połowie przez Cartusię zemściło się i ostatecznie zwycięskim z tego pojedynku wyszedł MKS Władysławowo. Bramki w dzisiejszym spotkaniu strzelali Sylwester Ilanz, Dominik Klecha x2 i Tomasz Bigott dla MKS Władysławowo, a honorowe trafienie dla Cartusii zaliczył młody Oliwier Hara z rocznika 2003. W pierwszej połowie Kartuzjanie stworzyli kilka bardzo dobrych sytuacji, po których powinni wyjść na prowadzenie. Niestety zawodziła skuteczność. Tymczasem goście w jedynych dwóch sytaucjach bramkowych, które stworzyli w pierszej połowie, strzelili dwie bramki i wyszli na prowadzenie 2:0. W drugiej połowie MKS dołożył jeszcze dwie bramki i prowadził już 4:0. W końcówce spotkania honorowe trafienie dla Cartusii zaliczył Oliwier Hara.

Skład Cartusii :

Bach (55' Bogdziewicz)- Wenta (55' Goll), Jankowski, Raulin, test- Piór (46' Grzymkowski), Dawidowski, Bodzak, Ustowski (62' Toruńczak), test (55' Hara)- test (46'  Ievgenii Sadovyi);

0:1 Ilanz (12'), 0:2 Klecha (40'), 0:3 Klecha (54'), 0:4 Bigott (67'), 1:4 Hara (77')