Na osłodę porażki IV ligowej Cartusii w starciu z Kaszubią w Kościerzynie przyszło wysokie i przekonujące zwycięstwo Cartusii II 1923 Kartuzy rozegrane w niedzielne popołudnie. W starciu tym podopieczni trenerów Karola Cichonia i Apoloniusza Hary na własnym boisku pewnie pokonali Huragan Nowe Polaszki 12:3 (5:1) i umocnili się na pozycji lidera Klasy B. Było to 5 zwycięstwo Cartusii na 6 rozegranych spotkań. Więcej o meczu oraz skład Cartusii i strzelcy bramek w rozwinięciu ....

Spotkanie od początku do samego końca przebiegało pod dyktando Cartusii, która w każdym elemencie gry była zdecydowanie lepsza od Huraganu Nowe Polaszki, który do tego spotkania znajdował się na wysokim, bo 3 miejscu w ligowej tabeli. Wynik w niedzielnym spotkaniu już w 5 minucie otworzył Jakub Toruńczak, a dwie minuty później po strzale kapitana niebiesko-biało- czarnych Mateusza Fierki Cartusia prowadziła już 2:0. Nadzieję gościom z Nowych Polaszek na uzyskanie korzystnego wyniku w 11 minucie spotkania dał jeszcze Łukasz Riegel, który niefortunnie trafił do własnej bramki doprowadzając do wyniku 2:1. Dobra jednak gra oraz ciekawe i ofensywne akcje Cartusii co rusz kończyły się zdobywaniem kolejnych bramek i ostatecznie Kartuzjanie wygrywając przekonująco 12:3 zgarnęli komplet punktów. Wielkim kunsztem strzeleckim wykazali się Jakub Leszkiewicz oraz Igor Grzymkowski, który ustrzelili hat tricki. Szczególnym osiągnięciem popisał się jednak ten drugi, albowiem na boisku pojawił się dopiero w 60 minucie meczu i swoje trzy trafienia zaliczył w tych ostatnich fragmentach gry i to w przeciągu niespełna 5 minut.  Gratulacje dla całej drużyny.

Skład Cartusii :

Bogdziewicz- Goll (46’ Radomski), Szymański, Hara (60’ Grzymkowski), Piór, Ptach (56’ Hoeft), Toruńczak (56’ Bertling), Fierka, Kobiela (57’ Kitowski), Riegel, Leszkiewicz;

Rez.:

Płotka- Hoeft, Bertling, Radomski, Kitowski, Grzymkowski, Teca;

1:0 Toruńczak (5’), 2:0 Fierka (7’), 2:1 Riegel (sam. 11’), 3:1 Riegel (20’), 4:1 Leszkiewicz (30’), 5:1 Toruńczak (40’), 5:2 Kotlewski (48’), 6:2 Grzymkowski (72’), 7:2 Grzymkowski (76’), 8:2 Grzymkowski (77’), 8:3 Szyc (78’), 9:3 Leszkiewicz (83’), 10:3 Riegel (86’), 11:3 Leszkiewicz (87’), 12:3 Kitowski (90’);