W sobotni poranek, bo już o 10.00 w Stężycy rozpoczął się kolejny i zarazem ostatni przed ligowymi rozgrywkami zimowy sparing III ligowej Cartusii, która tym razem zmierzyła się z rezerwami Raduni Stężyca. Występująca w gdańskiej klasie okręgowej Radunia II Stężyca wzmocniona zawodnikami z pierwszego zespołu, którzy nie pojechali na mecz ligowy z Lechem II Poznań zawiesiła wysoko poprzeczkę faworyzowanym Kartuzianom, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy to po dwóch trafieniach gospodarze prowadzili już 2:0. Do przerwy piłkarze Cartusii zdołali jednak doprowadzić do remisu a po przerwie strzelali już tylko Kartuzianie, którzy ostatecznie wygrali ten sparing 6:2....

Bramki dla Cartusii strzelali Nikodem Parulski, Marcin Poręba, Michał Marczak, Jakub Poręba, Mateusz Trela a ostatni gol zdobyty został po samobójczym trafieniu jednego z piłkarzy Raduni. W spotkaniu tym niebiesko-biało-czarni przeważali na boisku, dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali groźniejsze sytuacje bramkowe. Niestety nie ustrzegli się też indywidualnych błędów, po których stracili dwa gole. Na szczęście szybko się otrząsnęli i zaczęli odrabianie strat i po golach Nikodema Parulskiego i Marcina Poręby doprowadzili do remisu. Wynikiem 2:2 zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, z tą jednak różnicą, że Kartuzianie nie popełnili już więcej znamiennych w skutkach błędów a sami byli niezwykle skuteczni, co pozwoliło na strzelanie kolejnych bramek, aby ostatecznie zakończyć ten pojedynek okazałym zwycięstwem 6:2. Nie mają szczęścia stężyckie kanarki do niebiesko-biało-czarnych, albowiem w bieżącym okresie przygotowawczym była to ich trzecia sparingowa porażka z Cartusią 1923 Kartuzy. Dwie wcześniejsze, to zwycięstwa Cartusii z pierwszą Radunią rozegrane w listopadzie minionego roku oraz na początku lutego. Wysoka wygrana w sobotnim sparingu napawa pewnym optymizmem przed inauguracją rundy wiosennej która już za tydzień na stadionie w Kartuzach. O pierwsze ligowe punkty przyjdzie zmierzyć się Kartuzianom z Unią Solec Kujawski. Mecz ten zaplanowany jest na sobotę, na godz. 12.00. Miejmy nadzieję, że mimo niesprzyjających aktualnie warunków atmosferycznych uda się rozegrać to spotkanie. Wiadomo jednak, że żadne spotkanie w III lidze, w której każda z drużyn prezentuje już odpowiedni poziom piłkarski, nie będzie już spacerkiem i z całą pewnością mecz z Unią również do takich będzie należał. To będą już mecze o zdecydowanie wyższym ciężarze gatunkowym i miejmy nadzieję, że Kartuzianie podołają zadaniu i nieraz sprawią miłą niespodziankę swoim kibicom zdobywając punkty w ligowych spotkaniach.