Po niedawno zakończonym sezonie piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy przechodzą aktualnie okres roztrenowania, który potrwa do 22 czerwca 2016 roku. Po tym okresie zawodnicy udadzą się na zasłużone urlopy, aby odpowiednio wypocząć przed okresem przygotowawczym do nowego sezonu. Będzie to także  okres zmian kadrowych w Klubach, bo po zreformowanej III, a co za tym idzie IV lidze ruchy transferowe będą z pewnością nieuniknione....

Nasi piłkarze w okresie roztrenowania rozegrali już sparing z przygotowującą się do uczelnianych mistrz Polski reprezentacją Politechniki Gdańskiej, który wygrali 4:2 (4:0). W meczu tym dużą skutecznością wykazał się Ryszard Dawidowski, który zdobywając w pierwszej połowie trzy bramki popisał się klasycznym hat-trickiem. Czwartą bramkę dla Cartusii dołożył najskuteczniejszy nasz zawodnik z minionego sezonu Rafał Bujnowski. Po przerwie, kiedy w drużynie Cartusii nastąpiło dużo zmian i w składzie pojawiło się wielu juniorów nie było już tak różowo i zawodnikom PG udało się dwukrotnie pokonać naszego bramkarza.

Najciekawszym jednak wydarzeniem okresu roztrenowania będzie zapewne kończący ten okres mecz sparingowy z wychowankami Cartusii i byłymi naszymi piłkarzami. Zadania zorganizowania tej ekipy podjął się Arkadiusz Kordyl. Z jego relacji wynika, że w reprezentacji tej będziemy mogli zobaczyć m.in. byłego bramkarza Legi Warszawa i Lecha Poznań, związanego niedawno kontraktem z Koroną Kielce Macieja Gostomskiego,  Artura Formelę z Bytovii Bytów, czy występujących obecnie w niższych ligach Michała Klamana, Jakuba Hoffmanna, Jarosława Ochala, Filipa Ustowskiego, Daniela Grotha, braci Arkadiusza i Adama Kordyl, Mateusza Cymana, Patryka Więckiewicza i wielu innych. Mecz ten zaplanowano na środę 22.06.2016 r. na godz. 18.30 i rozegrany zostanie na główniej płycie kartuskiego stadionu. Zapraszamy wszystkich na to ciekawe spotkanie.