W środę 20.07.2016 r. o godz. 19.00 w Sierakowicach rozpoczął się pierwszy mecz sparingowy dla seniorów IV ligowej Cartusii 1923 Kartuzy. Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Kwiatkowskiego był miejscowy, V ligowy GKS Sierakowice.  Kartuzjanie pomimo bardzo młodego składu, w którym wystąpili pewnie pokonali Sierakowiczan 3:0. Bramki dla Cartusii strzelali Mateusz Niedźwiecki oraz dwie bramki zdobył zawodnik testowany. Wszystkie trzy bramki padły w drugiej połowie między 53 a 62 minutą meczu. Gra Cartusii opierała się głównie na zawodnikach, którzy pozostali z poprzedniego sezonu i których wspierali nowi zawodnicy, którzy wyrazili chęć gry w naszym Klubie oraz znaczna część juniorów Cartusii.....

W nowej dla siebie roli wystąpił Bartek Nałęcz, który w środku pola kierował grą, był aktywny i ładnie rozdzielał piłkę. Część z piłkarzy, którzy wyrazili chęć gry w Cartusii oraz niektórzy juniorzy również pokazali się z niezłej strony. Zresztą ambicji i woli walki nie brakowało nikomu, ale kto wie jak będzie wyglądała gra z mocniejszymi przeciwnikami. Kolejny sprawdzian Cartusii już w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem będzie już nieco silniejsza drużyna Jaguara Gdańsk, z którą Cartusii przyjdzie się także zmierzyć w rozgrywkach ligowych. Nowym trenerem Jaguara został Michał Anslik, który zamienił na tym stanowisku Szymona Hartmana. Mecz w Kokoszkach o godz. 11.00.