W kończącym 20 kolejkę rozgrywek IV Ligi meczu piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy w niedzielne przedpołudnie wygrali na wyjeździe z faworyzowaną Arką II Gdynia 0:2 (0:0). Bramki strzelali Marcin Dampc w 55 minucie oraz Mateusz Niedźwiecki w 78 minucie meczu. Było to zasłużone zwycięstwo piłkarzy Cartusii, które oznacza, że Kartuzjanie wychodzą ze strefy spadkowej. Szersza relacja w rozwinięciu ....

Cartusia na mecz do Gdyni udała się z nożem na gardle, albowiem kolejna porażka zdecydowanie oddalałaby nasze szanse na utrzymanie w lidze. Tymczasem zawodnicy Cartusii zaskoczyli i jak jeden mąż zagrali bardzo dobre zawody zasłużenie pokonując Arkę 0:2 i tym samym zachowali szanse na ligowy byt. Trener Marian Geszke pozmieniał trochę w składzie Cartusii, przemeblowując nieco szyki i zdecydowanie dało to pożądany efekt. Nie zmienia to faktu, że bez zaangażowania całej drużyny i tak nic nie moglibyśmy zrobić. W dzisiejszym spotkaniu cały zespół zagrał jednak bardzo uważnie i agresywnie w tyłach wyprowadzając jednocześnie zabójcze kontry co pozwoliło na wywiezienie z Gdyni kompletu punktów.

Pierwsza połowa to wyrównana gra, w której więcej przy piłce znajdowali się może piłkarze Arki, ale na niezbyt wiele pozwalali im dobrze zorganizowani w defensywie piłkarze Cartusii. W tej części gry obie drużyny stworzyły niewiele sytuacji bramkowych. Najpierw, na samym początku meczu, stojącego w bramce Cartusii Artura Babińskiego strzałem głową po stałym fragmencie gry postraszył jeden z napastników Arki, ale na szczęście piłka przeleciała nieznacznie obok słupka. Była to tak naprawdę jedyna groźna akcja gospodarzy. Kartuzianie z kolei groźniejsi byli w końcówce tej części gry. Najpierw  ładny strzał głową Konrada Szerszenia z 43 minuty z trudem na róg sparował efektowną interwencją bramkarz Arki Arkadiusz Moczadło, a potem groźny strzał Adama Grali z pola karnego nieznaczne minął światło bramki. To w zasadzie wszystko co działo się pod bramkami obu zespołów. Dlatego też sprawiedliwym bezbramkowym remisem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo ładnie dla Cartusii, która już w 55 minucie wyszła na prowadzenie. W sytuacji tej kapitalną robotę odegrał Konrad Szerszeń, który na połowie rywala, pod linią autową wywalczył piłkę, z którą przebiegł do linii końcowej w okolice pola karnego a następnie idealnie zagrał na środek bramki do zamykającego akcję Marcina Damca, któremu przy pustej bramce zostało już tylko dopełnienie formalności i wpakowanie piłki do siatki. Tak też się stało, strzałem z bliskiej odległości Marcin Dampc wyprowadził Cartusie na prowadzenie i na tablicy wyników zrobiło się 0:1. Chwilę później Kartuzjanie mogli podwyższyć prowadzenie, po ładnej akcji Bartka Nałęcza, który mijając w polu karnym gospodarzy kilku ich obrońców wyłożył idealnie piłkę na 11 metr wbiegającemu tam Mateuszowi Niedźwieckiemu, który strzałem z pierwszej próbował zaskoczyć golkipera Arki. Bramkarz ten kolejny raz popisał się jednak ładną interwencją i odbijając piłkę na róg kolejny raz uchronił gospodarzy od utraty bramki. Mówi się, że co się odwlecze to nie uciecze. Tak też stało się w tym meczu. W 78 minucie Mateusz Niedźwiecki ustala bowiem wynik spotkania na 0:2. W sytuacji tej kolejny raz asystował Konrad Szerszeń, który mniej więcej na połowie boiska ograł kryjących go rywali i sprytnie wypuścił wychodzącego zza obrońców Mateusza Niedźwieckiego, który przy nieudanej pułapce ofsajdowej przejął piłkę i przebiegając z nią przez większą część połowy rywala wyszedł na pozycje sam na sam z bramkarzem Arki i precyzyjnym uderzeniem w krótki róg wpakował piłkę do siatki. Po stracie bramki Arkowcy ruszyli jeszcze mocniej a nasi piłkarze cofnęli się już zdecydowanie do tyłu, broniąc się jednak bardzo mądrze.  Pomimo naporu Arki w końcówce spotkania, Gdynianie nie zdołali wypracować sobie klarownych sytuacji bramkowych i dlatego do końca meczu wynik nie uległ już zmianie a Kartuzjanie odnieśli zasłużone zwycięstwo. Gratulacje.

Babiński- Iwański, Grala, Pilichowski, Adamkiewicz- Niedźwiecki, Bielicki, Toporek, Dampc, Nałęcz- Deliga (28’ Szerszeń);

Rez.: Małkiński- Giec, Szerszeń, Młyński, Paninski, Sienkiewicz, Siłkowski;