W czwartej kolejce rozgrywek Juniora D2  zespół Cartusi 1923 Kartuzy grał na wyjeździe z Chojniczanką 1930 Chojnice. Obie drużyny są częścią Akademii Lotosu. Kibice zgromadzeni na trybunach mogli zobaczyć kawałek dobrego futbolu....

Od pierwszych minut nasz zepół próbował przejąć kontrolę i grał wysokim pressingiem. Taka gra przyniosła efekt i już w 10 minucie Damian Uzarek przejął piłkę i przed polem karnym wymanewrował dwójkę obrońców i zakończył akcję golem. Kolejne akcje Damiana powinny przynieść nam kolejne bramki, ale doskonale dograne piłki marnowali Nikodem Kryszewski i Borys Płotka. Gospodarze podrażnieni wynikiem również próbowali tworzyć sytuacje bramkowe, ale tego dnia nasz bramkarz Kacper Karbowiak był dobrze dysponowany. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i prowadziliśmy na wyjeździe 1:0. Po przerwie nadzialiśmy się na kontrę rywali i pomimo interwencji bramkarza gospodarze wyrównali. Chojniczanka próbowała przejąć inicjatywę i momentami jej się to udawało. Kilka minut przed końcem dobrą kontrę wyprowadził Marcel Wysiecki, który wypuścił Damiana Uzarka a ten oddał strzał na bramkę z pola karnego, ale bramkarz obronił to uderzenie odbijając piłkę przed siebie. Do odbitej piłki dobiegł kapitan Olivier Bieliński, który z kilku metrów wpakował piłkę do bramki. Nasz zespół nie spoczął na laurach i w ostatniej minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego prowadzenie podwyższył Marcel Wysiecki, który w drugiej połowie rządził i dzielił piłki na boisku. Po tej kolejce Cartusia 1923 Kartuzy z kompletem punktów i z największą liczbą strzelonych bramek oraz najmniejszą straconych lideruje ligowej tabeli. Oby drużyna utrzymała formę do końca sezonu. Za tydzień czeka nas pauza a za dwa tygodnie gramy u siebie z Brdą Rytel.

Chojniczanka Chojnice 1 - 3 Cartusia 1923 Kartuzy  br: Uzarek, Bieliński, Wysiecki.

Skład ( Karbowiak, Riegel , Malinowski , Zimnowłocki , Wysiecki , Bieliński , Uzarek, Dejk , Kryszewski rez: Płotka , Pawłowski , Wydrowski , Ostoja Lniski , Grzenkowicz , Grzenkowicz)