Gminny Klub Sportowy "Cartusia 1923" Kartuzy prowadzi uzupełniający nabór chłopców do Piłkarskiej Akademii prowadzonej w ramach projektu "Piłkarska Przyszłość z Lotosem". Nabór ten prowadzony jest stale i każdy chętny, w każdej chwili może przyjść i zapisać się do  Klubu. Obecnie w GKS Cartusia 1923 Kartuzy prowadzone są grupy chłopców urodzonych w przedziale od 2000 do 2009 roku, ale młodsi także mogą przyjść i spróbować swoich sił.  Celem ułatwienia zapisania się do Klubu podajemy telefony kontaktowe do trenerów każdej z grup oraz trenera koordynatora : 1998-2000 tr. Karol Cichoń tel. 796-114-897; 2001 tr. Piotr Kwiatkowski tel. 604-556-672; 2002-2003 tr. Wiesław Roszkowski tel. 503-715-689; 2004-2005 tr. Jerzy Meissner tel. 508-294-032; 2006-2007 tr. Ryszard Dawidowski tel. 792-936-533 i 2008-2009 tr. Michał Hufnagel tel. 504-859-937. Trenerem koordynatorem programu jest tr. Piotr Kwiatkowski. Wszystkie zajęcia i treningi w ramach tego programu prowadzone są na stadionie miejskim w Kartuzach i Orlikach. Konkretne dni i godziny do ustalenia u w/w trenerów. Aktualnie w Klubie zrzeszonych jest ok. 150 chłopców w różnym przedziale wiekowym, ale liczba ta w żaden sposób nie jest ograniczona, więc wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. 

O PROGRAMIE : 

Cartusia 1923 Kartuzy to kolejny Klub, który we wtorek 26 listopada 2013 roku podpisał umowę wówczas jeszcze z Akademią Piłkarską Lechia Gdańsk i dołączył tym samym do projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”. Od 02 marca 2016 roku kontynuacją tego projektu jest program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”, którego operatorem i jednocześnie beneficjentem jest Akademia Piłkarska LG z/s w Gdańsku przy ul. Załogowej 2-6. W ramach tego programu funkcjonuje aktualnie 14 ośrodków w formie klubów partnerskich Akademii Piłkarskiej LG, w tym GKS Cartusia 1923 Kartuzy. Celem partnerów Programu jest jeszcze bardziej efektywne szkolenie młodych piłkarzy trenujących w ośrodkach zamiejscowych Akademii tak, aby jak największa liczba zawodników z Pomorza osiągnęła wysoki poziom piłkarski i w rezultacie trafiła do najlepszych klubów piłkarskich, a nawet do kadry narodowej, której Grupa LOTOS jest głównym sponsorem.   

- Celem programu jest pokrycie siatką szkolenia całego województwa pomorskiego. Region Kaszub odgrywa w nim bardzo ważną rolę, dlatego cieszymy się, że w „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM” ma tak silną reprezentację. Wierzymy, że uda nam się znaleźć tu wiele piłkarskich talentów, a wszystkim młodym ludziom pomóc w zdrowym rozwoju – powiedziała na uroczystej gali w dniu podpisywania umowy Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR Grupy LOTOS. 

Uroczystość podpisania umowy pomiędzy GKS Cartusia 1923 Kartuzy i APLG w Gdańsku odbyła się w hali widowiskowo- sportowej Gimnazjum nr 1 w Kartuzach przy ul. Piłsudskiego. 

- Nawiązanie współpracy z klubem GKS Cartusia 1923 Kartuzy, jest konsekwencją działań, które od kilku sezonów podejmujemy wspólnie na płaszczyźnie zespołów seniorskich naszych klubów. Program „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” (obecnie "Piłkarska Przyszłość z Lotosem") daje nam możliwość jeszcze silniejszego związania się z naszym partnerem i systemowej pracy z młodzieżą z Kartuz i okolic – powiedział Tomasz Bocheński, wówczas dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk a aktualnie dyrektor Akademii Piłkarskiej LG. 

Koncepcja szkolenia w ramach projektu „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” oparta jest na stworzonym przez największych fachowców w dziedzinie piłki nożnej i funkcjonującym m.in. w Lechii Gdańsk wieloletnim planie szkolenia. Podstawowym i strategicznym celem tego planu jest wyszkolenie piłkarza „kompletnego” tzn. takiego piłkarza, który optymalnie ukształtowany pod względem sportowym jak i moralnym, mógł po ukończeniu wieku młodzieżowca trafić do najlepszych zespołów w Polsce. Dzięki wdrożeniu w naszym Klubie sprawdzonych i efektywnych wzorców szkolenia i organizacji pracy, zgodnie z którymi odbywa się także szkolenie w Akademii Piłkarskiej LG, zwiększona zostanie szansa, że nasi młodzi zawodnicy, którzy ukończą pewien etap szkolenia będą posiadać te same umiejętności i poziom wyszkolenia jak zawodnicy szkoleni w najlepszych Klubach w Polsce.

Pierwsze efekty programu są już widoczne, albowiem w roku 2015 jeden z piłkarzy Akademii Piłkarskiej LG Marcin Wiśniewski (ur. 2001), który trafił do niej ze Starogardu Gdańskiego, zagrał w dwumeczu przeciwko Irlandii w oficjalnym meczu Reprezentacji Polski do lat 15.

Istotnym elementem programu jest także to, że nie koncentruje się on wyłącznie na wyszukiwaniu największych talentów wśród najmłodszych – z predyspozycjami do wyczynowego uprawiania sportu, ale obejmuje też swoim oddziaływaniem szeroką grupę dzieci i młodzieży, która chce grać w piłkę na poziomie amatorskim.

Program obejmuje także takie działania jak szkolenia dla trenerów, zakup sprzętu treningowego i sportowego, wspólne wyjazdy na obozy, stypendia sportowe zarówno dla najzdolniejszych zawodników jak i tych w trudnej sytuacji materialnej.

Grupa LOTOS jest m.in. Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa, Oficjalnym Partnerem Roberta Kubicy oraz strategicznym partnerem załóg LOTOS Rally Team – Michała Kościuszki i Maćka Szczepaniaka oraz Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana. Angażuje się także w programy społeczno-sportowe takie jak Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” czy „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”.