W 1974 roku tym trener Tatarzycki przekazał prowadzenie pierwszej drużyny swojemu wychowankowi Ginterowi Adamczykowi wcześniej czołowemu napastnikowi „Cartusii”. Okres 9 lat w którym prowadził zespół Kazimierz Tatarzycki wywarł duży wpływ na rozwój piłki nożnej w Kartuzach. Swoim profesjonalnym przygotowaniem zawodowym potwierdził, że był wybitnym uczniem Franciszka Schicka W okresie 1974 do 1981 pierwszą drużynę klubu prowadził wspomniany już wyżej Ginter Adamczyk. Zespół pod jego wodzą grał przez sześć kolejnych sezonów klasie A.

Zdjęcie z roku 1979 wykonane w Skorzewie przed meczem z miejscowym LZS zakończone wygraną „Cartusii” 2:0.

Stoją od lewej H. Klaman - kierownik drużyny, R. Puchalski - sekretarz klubu, S. Pakulski, A. Klaman, A. Kupski, T. Hejnowski, M. Kitowski, J. Nurek, G. Adamczyk - trener. Klęczą od lewej: Z. Smentoch, K. Komolubi, A. Smentoch, A. Bigus (Pitka) i powyżej  O. Kopczyński.

W następnym sezonie 1980/81 „Cartusia” awansowała po raz pierwszy do klasy okręgowej co było dużym sukcesem trenera Gintera Adamczyka i jego drużyny. W zespole tym grali między innymi: A. Bigus, S. Pakulski, Z. Gwiździel, A. Chrupek, A. i Z. Smentochowie, Z. Niklas, A. Klaman, M. Kitowski i sporadycznie J. Nurek. Szkoda, że trener Adamczyk po awansie zakończył pracę z drużyną, bowiem od tego czasu nastąpił dwuletni kryzys zakończony spadkiem w sezonie 1982/83 do klasy B.