Wiadomości

15 listopad 2017

15 listopada o godz. 18.00 na kartuskim stadionie rozpoczął się zaległy i mecz ostatniej kolejki spotkań rundy jesiennej najstarszych juniorów Cartusii z rocznika 2001-03. Podopieczni trenera Karola Cichonia w meczu tym zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z drużyny GKS Kowale, których pokonali aż 4:0 (1:0). Dzięki zwycięstwu temu nasi piłkarze umocnili się na pozycji wicelidera tabeli i z takim też wynikiem zakończą rundę jesienną....

W środę, 8 listopada na stadionie GKS Cartusii odbył się zaległy mecz 11 kolejki spotkań grupy Gdańsk 2 Juniorów Młodszych B1 pomiędzy GKS Cartusia 1923 a klubem FC Gowidlino. Choć wynik końcowy spotkania nie był korzystny dla gospodarzy to jednak w zespole gości zagrali nieuprawnieni zawodnicy, przez co klub z Gowidlina został ukarany przez PZPN walkowerem.

W minioną sobotę, 21 października 2017 podopieczni Karola Cichonia rozegrali mecz w ramach 10. kolejki spotkań ligi Juniorów Młodszych B1. Ostatnia porażka udowodniła, że nie warto lekceważyć żadnego przeciwnika. Od pierwszych minut na boisku rysowała się przewaga Cartusii 1923.

Do przerwy goście z Kiełpina dominowali na boisku. Prowadzenie objęli w 15 minucie meczu po wybiciu rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Górna piłka lecąca pod porzeczkę, ze święcącym w oczy słońcem nie należała do łatwych w obronie. Choć bramkarz Cartusii Filip Petka cofając się do bramki w ostatniej chwili wybił ją w górę, jednak za bardzo cofnięty skierował ją pod porzeczkę własnej bramki. To właśnie jemu sędzia przypisał tę bramkę.

Ten mecz pokazał Juniorom B1 Cartusii 1923, że nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika. Zabrakło nam zdecydowania w ofensywie i celności w podaniach. Meteor Pińczyn był doskonale skupiony na grze. Potrafili przede wszystkim szybko przechwytywać nasze podania.