Wiadomości

25 listopad 2018

Nie dla wszystkich naszych młodych zawodników z naszej Akademi zakończył się sezon, który był bardzo udany dla naszych zespołów. Nasza rerezentantka Polski Lewandowska Weronika(trener Meissner J) przebywa na kilkudniowym zgrupowaniu kadry Pomorza, na testy do Lechi Gdańsk zaproszeni zostali Wysiecki Marcel i Karbowiak Kacper z rocznika 2006(trener Dawidowski R) a do AP Pogoni Szczecin Plichta Łukasz(2005) który aktualnie jest wypożyczony do UKS Lotos Gdańsk. Jest to zespół oparty na zawodnikach Akademi Piłkarska Przyszłość z Lotosem w którym oprócz Łukasza wystepuje także udanie Kitowski Nikodem(2005 trener Meissner J)

13 listopad 2018

Nasza kadra U15 kobiet w sparingowym dwumeczu dwukrotnie pokonała swoje rówieśniczki ze Słowacji. Najpierw w Tatrzańskiej Łomnicy było 3:0, a w niedzielę w Barcicach 3:2. Po dwa gole w tych spotkaniach zdobyły Aleksandra Posiewka i Karolina Gec, a także Magda Sobal i Aleksandra Cygan. W obydwu meczach zagrała zawodniczka Cartusi 1923(poprzednio KS Sulmin) Weronika Lewandowska wychodząc w pierwszym składzie. Zagrała odpowiednio 40 i 50 min. Gratulujemy Weronice.

04 listopad 2018

W przedostatnim meczu juniorzy rocznika 2004/05 pokonali na wyjeżdzie wysoko zespół Sparty Gdańsk 6:0(1:0) Bramki Strzelili Sidor Maciej 2, Lewandowski Kamil 2, Ptach Filip 1, Zając Jędrzej 1 przy których asystowali: Kitowski Dawid 2, Drywa Norber, Sidor Maciej, Zając Jędrzej, Lewandowski Kamil. Mecz w pierwszej połowie był wyrównanym pojedynkiem, zespół miał problem z adaptacją do gry na bardzo wąskim boisku. Jednak w drugiej połowie było już zdecydowanie lepiej i nasi zawodnicy rozstrzelali się zdobywając pięć bramek.

Skład:  Żołądż Jakub, Drywa Norbert, Cirocki Radosław,  Kreft Piotr, Ptach Filip, Kobiela Maciej, Sidor Maciej, Lewandowska Weronika, Wenta Kacper, Zając Jędrzej, Lewandowski Kamil, Słomiński Kuba, Górski Oskar, Kitowski Dawid .

11 listopad 2018

Udanie zakończyli rundę jesienną juniorzy rocznika 2004 zwyciężając Lechię Gdańsk 3:0(1:0). Mecz był wyrównanym pojedynkiem, a gra przenosiła się spod jednej bramki pod drugą, jednak to nasi zawodnicy stwarzali groźniejsze sytuacje do strzelenia bramki. Tylko jedną z nich wykorzystali w pierwszej połowie, bramkę po podaniu Jędrzeja Zając  strzelił Maciej Sidor. Zawodnicy Lechi dłużej potrafili się utrzymać przy piłce i  też stworzyli sobie sytuacje do strzelenia bramki lecz żadnej nie wykorzystali dzieki pewnej postawie bramkarza i obrońców. Druga połowa miała podobny przebieg jednak to nasi zawodnicy strzelili jeszcze dwie bramki. Drugą ponownie Sidor Maciej po podaniu Zając Jędrzeja. Trzecia bramka była szkoleniowa i pokazała jak dwoma podaniami skutecznie można przedostać się pod bramkę rywala. Najpierw Drywa Norbert przechwytuje piłkę w okolicach naszego pola karnego, prostopadlym podaniem uruchamia na prawym skrzydle Macieja Sidor który po prowadzeniu dośrodkowuje a Jędrzej Zając strzałem glową umieszcza piłkę w siatce. Caly zespół trzeba pochwalić za grę, szczególnie strzelców bramek i ponownie zachowującego czyste konto bramkarza Żołądź Jakuba. W meczu tym zabrakło Olka Wydrowskiego i Weroniki Lewandowskiej  która w tym czasie zaliczyła kolejne mecze w reprezentacji Polski, pierwszy zakończył się wynikiem 3:0 drugi był już tudniejszy ale też wygrany 3:2. Gratulacje

Skład:  Żołądż Jakub, Drywa Norbert, Cirocki Radosław,  Kreft Piotr, Ptach Filip, Kobiela Maciej, Sidor Maciej, Wenta Kacper, Zając Jędrzej, Lewandowski Kamil, Słomiński Kuba, Górski Oskar, Kitowski Dawid .