vs
Zawisza Bydgoszcz
30 marzec 2024, godz. 12:00 Kartuzy
  • Unia Solec Kujawski - Cartusia 1923 Kartuzy 1:6

Ależ niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze III ligowej Cartusii, którzy w sobotnie południe w wyjazdowym spotkaniu w Solcu Kujawskim pewnie pokonali miejscową Unię, aż 6:1. Łupem bramkowym w Cartusii podzielili się Dawid Szałecki i Piotr Gryszkiewicz po dwa gole oraz po jednym Kornel Przyborowski i Paweł Wojowski. Zwycięstwo to pozwoliło Cartusii awansować nieco w ligowej tabeli. Szersza relacja oraz protokół meczowy i obszerna galeria zdjęć w rozwinięciu....

• Cartusia II Kartuzy – Gryf II Wejherowo 4:4

Wielki roller coaster zafundowali nam piłkarze rezerw Cartusii, którzy w ramach 13 kolejki V ligi podejmowali w niedzielne południe na własnym boisku rezerwy Gryfa Wejherowo, albowiem z 0:1 dla Gryfa, wyszli na prowadzenie 4:1, aby ostatecznie zremisować 4:4. Bramki dla Cartusii strzelali Ksawery Raszeja x2, Oliwier Dobek oraz Adam Tandecki po jednej.  Szersza relacja, protokół meczowy oraz zdjęcia w rozwinięciu ….

• Cartusia w Programie

Wygrywamy kolejny ważny mecz , tym razem Cartusia 1923 Kartuzy pokonała GKS Sierakowice 2:0 po bramkach Marcela Dejka i Oliviera Bielińskiego. Mecz był bardzo wyrównany , przeciwnik okazał się silny fizycznie i dobrze czuł się w grze z kontry. Na szczęście dobrze dysponowany był nasz bramkarz Kacper Karbowiak oraz zawodnicy z pola którzy bez większych błędów realizowali założenia tatyczne.

Pierwsza połowa odbyła pod dyktando Cartusii 1923 Kartuzy , częściej byliśmy przy piłce i stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych , jedną z nich po indywidualnej akcji Borysa Płotki wykorzystał Marcel Dejk. W drugiej połowie goście zaostrzyli grę i momentami nie pozwalali nam na swobodne wyprowadzenie piłki z swojej połowy , w jedynej dogodnej sytuacji dla gości zabłysnął Kacper Karbowiak, który wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z napastnikiem gości. W końcówce indywidualną akcją popisał się kapitan Olivier Bieliński który minął kilku rywali i uderzył piłkę przy krótkim słupku , ustalając tym samym wynik spotkania.Warto podkreślić że nasza drużyna w 7 meczach strzliła już 76 bramek i straciła tylko 3. Po 8 kolejkach z kompletem zwycięst jesteśmy liderem grupy 5  juniora D2.

W przyszłym tygodniu zmierzymy się z Szarganem Somonino będzie to szansa dla zawodników którzy dzisiaj zagrali mniej lub wcale. Zbiórka w Kartuzach w sobotę o 9.30

Skład z GKS Sierakowice : Karbowiak , Zimnowłocki , Riegel, Malinowski, Wysiecki,Bieliński, Dejk , Płotka , Uzarek rez : Pawłowski , Zarach , Renka , Hinca , Ostoja Lniski , Hinca , Półczyński , Klawikowski , Jędrzejczyk.