16 grudzień 2018

Z dniem 15 grudnia kilkuletnią przygodę z pracą trenerską w GKS Cartusia 1923 Kartuzy zakończył trener Ryszard Dawidowski. Związany z naszym klubem od wielu lat, wcześniej jako zawodnik zarówno w juniorach jak i seniorach, a ostatnio jako trener grupy juniorów z rocznika 2006/2007 a także koordynator naszej akademii oraz trener od treningów indywidualnych postanowił założyć własną akademię piłkarską i podziałać na własny rachunek. Za włożony wkład, zaangażowanie i wieloletnie poświęcenie się dla Klubu i swoich podopiecznych zarząd Cartusii składa serdeczne podziękowania i życzy wszystkiego dobrego w dalszej pracy na rzecz miłośników piłki nożnej w naszym regionie…..

Czytaj więcej...

06 grudzień 2018

W dniu dzisiejszym w Hotelu Miłosz Fitness & Spa w Kartuzach odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie piłkarzy V ligowej Cartusii 1923 Kartuzy, które było okazją do podsumowania rundy jesiennej bieżącego sezonu a także do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie nawzajem świateczno- noworocznych życzeń. W spotkaniu wzięli udział niemal wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu a także przedstawiciele i działacze klubu z prezesem Tadeuszem Orczykowskim na czele....

Czytaj więcej...

30 listopad 2018

Proszę wszystkich o głosy dla naszej zawodniczki i zarazem reprezentantki Polski Weroniki Lewandowskiej, która bierze udział w plebiscycie na sportowca "Junior Roku- Dziewczynki" w powiecie kartuskim. Proszę o wysyłanie sms-ów na numer 72355 o treści GJD.66. Koszt sms wynosi 2,46 PLN. Z góry dziękujemy 💪💪💪. Z całą pewnością Państwa głosy mogą przyczynić się do zwycięstwa naszej zawodniczki.

25 listopad 2018

Nie dla wszystkich młodych piłkarzy Cartusii zakończyła się runda jesienna, która skądinąd była bardzo udana dla naszych zespołów. Nasza rerezentantka Polski Weronika Lewandowska (podopieczna trenera Jerzego Meissnera) przebywa aktualnie na kilkudniowym zgrupowaniu kadry Pomorza, na testy do Lechii Gdańsk zaproszeni zostali Marcel Wysiecki i Kacper Karbowiak z rocznika 2006 (podopieczni trenera Ryszarda Dawidowskiego), a do Pogoni Szczecin Plichta Łukasz (2005), który aktualnie wypożyczony jest do UKS Lotos Gdańsk. Jest to zespół oparty na zawodnikach Akademii "Piłkarska Przyszłość z Lotosem", w której oprócz Łukasza występuje także udanie Nikodem Kitowski.

21 listopad 2018

W miniony weekend znakomicie spisali się najmłodsi juniorzy Cartusii 1923 Kartuzy, którzy w przekonywujący sposób wygrali zorganizowany przez znanych trenerów Adama Adamusa i Macieja Cieślika halowy turniej Cisowa Cup 2018 w Gdyni. Podopieczni trenera Piotra Kwiatkowskiego Turniej ten wygrali pokonując wszystkich swoich rywali. Dodatkowo najlepszym bramkarzem Turnieju został wybrany Karol Wiśniewski z Cartusii. Wyniki poszczególnych meczów oraz skład Cartusii i zdjęcia z Turnieju w rozwinięciu ....

Czytaj więcej...

17 listopad 2018

Zapowiadające się jako hit kolejki spotkanie dwóch znajdujących się na samym szczycie tabeli drużyn MKS Władysławowo i GKS Cartusia 1923 Kartuzy nie zawiodło i zakończyło się wynikiem 2:2 (1:1) i sprawiedliwym podziałem punktów. Obie drużyny stworzyły naprawdę ciekawe i trzymające w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego spotkanie. Bramki dla Cartusii strzelali Paweł Rypel i Roland Kazubowski, a dla MKSu Arkadiusz Proena oraz w 90 minucie Michał Skwiercz. Szersza relacja, składy drużyn i zdjęcia w rozwinięciu .....

Czytaj więcej...

15 listopad 2018

Niestety przed najważniejszym, jak sie okazało, meczem rundy jesiennej rozgrywek V ligi dla Cartusii, który w najbliższą sobotę odbędzie się we Władysławowie pomiędzy liderem grupy MKS Władysławowo a drugą w tabeli Cartusią, dotarły do nas niepokojace wieści, albowiem w drużynie trenera Błażeja Adamusa nie zagra jeden z liderów naszej drużyny Zbyszek Bodzak. Niestety kontuzja stawu skokowego, której nabawił się w ostatnim meczu pozbawia go realnych szans na występ w tym spotkaniu, co z pewnością będzie dużym osłabieniem naszej drużyny. Rolę rozgrywającego będą zatem musieli wziąc na siebie inni zawodnicy i miejmy nadzieję, że wywiążą sie z tego bardzo dobrze.

15 listopad 2018

Reprezentacja Polski U15 kobiet w sparingowym dwumeczu dwukrotnie pokonała swoje rówieśniczki ze Słowacji. Najpierw w Tatrzańskiej Łomnicy reprezentatnki Polski pokonały Słowaczki 3:0, a w niedzielę w Barcicach 3:2. Po dwa gole w tych spotkaniach zdobyły Aleksandra Posiewka i Karolina Gec, a po jednym Magda Sobal i Aleksandra Cygan. W obydwu meczach zagrała zawodniczka Cartusi 1923 Kartuzy Weronika Lewandowska wychodząc w każdym meczu w pierwszej jedenastce. Gratulacje.