W drugim zimowym sparingu grająca bez kilku czołowych zawodników V ligowa Cartusia 1923 Kartuzy pokonała na własnym boisku swojego ligowego rywala drużynę Sporting Leźno 4:2. Wynik spotkania ustalony został już do przerwy, albowiem wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Autorem czterech bramek dla Cartusii był niezwykle skuteczny tego dnia Kacper Paninski vel Panek, natomiast dla Sportingu bramki strzelali Rafał Hirsz oraz Dorian Dorosiewicz.....

To już drugie spotkanie, w którym Cartusia 1923 Kartuzy zagrała samą młodzieżą, albowiem aż 9 zawodników z różnych powodów nie mogło pojawić się na dzisiejszym meczu. To jednak nie było jakimś wielkim zmartwieniem dla trenera Błażeja Adamusa, albowiem przy szerokiej kadrze Cartusii miał możliwość przetestowania wszystkich piłkarzy, którzy grając do tej pory mniej mieli okazję pokazania się i to w szerszym wydaniu. W Cartusii z bardzo dobrej strony pokazał się 19 letni Kacper Paninski, który czterokrotnie pokonał bramkarza rywali, w tym raz z rzutu karnego. W drużynie gości z kolei zagrało trzech testowanych Ukraińców, którzy sprawdzani są przez trenera Rafała Przybyszewskiego. Za tydzień piłkarzy Cartusii czeka kolejny sprawdzian. Tym razem Kartuzjanie staną w szranki z liderem naszej ligi drużyną MKS Władysławowo (V liga). Mecz w Kartuzach, sobota godz. 11.00.

Skład Cartusii :

Babiński- Sierszyński, Raulin, Adamczyk, test- Rypel, Piór, Konkol, Nurek Dominik, Paninski- Giec;

W drugiej połowie zagrali też :

Petka- test, Szymański, Hirsz, teca;

Nieobecni :

Adamkiewicz, Ochoa Pineiro (udział w akademickich mistrzostwach Polski w futsalu) Bodzak, Kazubowski, Toporek (kontuzje), Nurek Damian (wyjazd za granicę), Dejk, Trapkowski (sprawy rodzinne);