Bardzo dobrze jak do tej pory spisują się młodzi piłkarze Cartusii 1923 II Kartuzy, którzy w rozgrywkach seniorskich Klasy B idą jak burza. W miniony weekend podopieczni trenerów Karola Cichonia i Apoloniusza Hary wygrali na wyjeździe z outsiderem ligi Ceramikiem Łubiana 7:1 (2:0) i na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej przodują w ligowej tabeli z 5 pkt przewagą nad drugim zespołem. Wielkim kunsztem strzeleckim w meczu z Ceramikiem popisał się 18 letni Robert Radomski, który strzelił 4 bramki dla Cartusii…..

W niedzielnym spotkaniu w Łubianie Kartuzjanie, jak przystało na faworyta, prowadzili grę od początku do ostatniego gwizdka sędziego, nie pozostawiając złudzeń, która drużyna wygra ten pojedynek. Piłkarze Cartusii co rusz stwarzali groźne sytuacje bramkowe, choć w pierwszej połowie pokonać bramkarza rywali udało się tylko dwa razy za sprawą Roberta Radomskiego już w 3 minucie meczu i Filipa Kitowskiego z rzutu karnego w 31 minucie spotkania. Worek z bramkami na dobre otworzył się dopiero w drugiej części gry, w której Kartuzjanie co rusz pakowali bramki gospodarzom doprowadzając w 70 minucie do stanu 0:7. Po tym nastąpiło lekkie rozluźnienie w szykach Cartusii, która w końcówce spotkania dała sobie strzelić jedna bramkę. Honorowe trafienie dla Ceramika zaliczył w 84 minucie meczu Jakub Pirch. Wynik 1:7, jakim zakończyło się to spotkanie, mógł być jeszcze wyższy, ale kilkakrotnie słupki i poprzeczka ratowały gospodarzy przed utratą kolejnych bramek. Dzięki porażce w ostatniej kolejce dotychczasowego wicelidera Cartusia zwiększyła swoją przewagę nad drugim zespołem w tabeli do 5 punktów. W ostatnich dwóch spotkaniach młodzi piłkarze Cartusii zmierzą się w powiatowych derbach najpierw ze Słupią Sulęczyno a w ostatniej kolejce z Amatorem II Kiełpino. Zapowiada się zatem ciekawa końcówka rundy, ale duże szanse są na to, aby przerwę zimową spędzić na pozycji lidera. Gratulacje.

Skład Cartusii :

Bogdziewicz- Szymański, Fierka (kpt), Teca, Riegel (57’ Hara), Toruńczak (75’ Goll), Raczyński (70’ Hoeft), Radomski, Grzmkowski (65’ Ptach), Kitowski, Raulin (70’ Bertling);

Rez.: Goll, Bertling, Hara, Ptach, Hoeft;

0:1 Radomski (3’), 0:2 Kitowski (31’ k.), 3:0 Radomski (49’), 0:4 Kitowski (53’), 0:5 Radomski (56’), 0:6 Grzymkowski (64’), 0:7 Radomski (70’), 1:7 Pirch (84’).