W minioną niedzielę w Gdyni rezerwy V ligowej Cartusii zmierzyły się  z rezerwami Bałtyku Gdynia. Niestety lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali piłkarzy Cartusii 3:1 (2:1). Początek spotkania nie zapowiadał tej porażki, albowiem to Kartuzianie w pierwszych fragmentach gry byli drużyną dominującą i szybko wyszli na prowadzenie. Bramkę na 0:1 dla Cartusii zdobył już w 7 minucie Rafał Malanowski…..

Ten sam zawodnik chwilę później miał okazję do podwyższenia wyniku, ale w dogodnej sytuacji minimalnie przestrzelił. Z biegiem czasu coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Bałtyku, którzy pod koniec pierwszej połowy w ciągu jednej minuty zdobyli dwie bramki i na przerwę schodzili prowadząc 2:1. Gole dla Bałtyku w tej części gry strzelali grający trener i kapitan gospodarzy Sebastian Bartlewski (37’) oraz Kamil Święciński (38’).

W drugiej odsłonie więcej z gry mieli już piłkarze Bałtyku, którzy zachowali jakby więcej sił, byli bardziej zdecydowani, dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej zagrażali bramce rywali. Wynik spotkania na 3:1 ustalił w doliczonym już czasie gry Aleksander Gajda (90’+1).

Szkoda straconych punktów, ale cóż głowa do góry i gramy dalej. Nic specjalnego się nie stało. Okazji do zrehabilitowania się i nadrobienia punktów będzie jeszcze wiele, bo to dopiero początek sezonu.

Cartusia : Kotłowski P.- Bucior N., Własny K., Rapińczuk T., Szróbka K.- Brojek M., Kitowski F., Matejek P. (kpt.), Malanowski R., Raszeja K. (68’ Hara O.)- Toruńczak J. (77’ Bejer D.);

Rez.: Bejer D., Hara O., Kowalewski T.;

Trener : Kasprowicz Mateusz;

Bałtyk : Gackowski P.- Formella K., Malinowski B., Koriat P., Gajda A., Ossowski B., Bartlewski S. (kpt.), Brodnicki M. (46’ Szajerka P.), Andrasz G. (46’ Michniewicz J.), Zaryczański O., Święciński K.,

Rez.: Michniewicz J., Józefczak P., Szajerka P.;

Trener : Bartlewski Sebastian

0:1 Malanoowski Rafał (7’), 1:1 Bartlewski Sebastian (37’), 2:1 Święciński Kamil (38’), 3:1 Gajda Aleksander (90’+1);