W dniu jutrzejszym dojdzie do bardzo ciekawej konfrontacji dwóch ponad 100 letnich klubów Gedanii 1922 Gdańsk z Cartusią 1923 Kartuzy. Będzie to spotkanie derbowe, które rozgrywane będzie w ramach 10 kolejki III ligi. Gospodarzem spotkania są Gdańszczanie a początek meczu zaplanowany jest na godz. 12.00. W obecnych rozgrywkach faworyta trudno wskazać, albowiem obie drużyny prezentują podobny poziom…..

Piłkarze Gedanii po bardzo dobrym ubiegłym sezonie, obecny zaczęli dość niemrawo, ale teraz wydaje się, że złapali właściwy rytm i od kilku kolejek pną się w górę tabeli. Wystarczy wspomnieć, że ostatnie trzy spotkania Gdańszczanie wygrali i na pewno będą chcieli utrzymać zwycięską passę. Obecnie gospodarze plasują się na 6 miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 16 punktów na co złożyło się 5 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki. Stosunek bramek 21-17 (+4). Cartusia z kolei gra ze zmiennym szczęściem, albowiem porażki przeplata zwycięstwami.  Obecnie Kartuzianie zajmują 8 miejsce z dorobkiem 14 punktów na co złożyły się 4 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki. Bilans bramek 16-10 (+6). Obie drużyny zanotowały zatem po trzy porażki na 9 rozegranych spotkań i żadna z drużyn na pewno nie będzie chciała pogorszyć statystyki w tym zakresie.

Przedstawione statystyki dają duże prawdopodobieństwo wyrównanego meczu, ale o wyniku zadecyduje pewnie dyspozycja dnia i właściwe podejście do spotkania. Niestety Kartuzianie wystąpią bez swojego kapitana i lidera środka pola Sebastiana Deji, który będzie musiał pauzować jeszcze jeden mecz za czerwona kartkę jaką otrzymał w meczu z Polonią Środa Wielkopolska.

W ubiegłym sezonie, jesienią 2022 roku, Kartuzianie na własnym boisku ulegli Gedanii 1:2 (1:1). Było to bardzo emocjonujące spotkanie, w którym piłkarze Cartusii kończyli mecz w 9 po czerwonych kartkach dla Jana Kopanii i Dawida Dąbrownego a dodatkowo czerwonymi kartkami ukarani zostali również ówczesny pierwszy trener Przemysław Cecherz a także trener bramkarzy Michał Chamera. Zwycięskiego gola w samej końcówce meczu Gdańszczanie zdobyli po kontrowersyjnym rzucie karnym. Bramki w tym meczu strzelali dla Cartusii Przemyslaw Żukowski, który aktualnie występuje właśnie w Gedanii, do której przeszedł przed tym sezonem i to dla niej teraz strzela bramki a dla Gdańszczan dwukrotnie Wojciech Zyska. W rewanżu rozegranym wiosną 2023 roku w Gdańsku lepsi okazali się już Kartuzianie, którzy pokonali Gedanię 4:2 (2:2). Bramki dla Cartusii w tym spotkaniu strzelali dwukrotnie Piotr Gryszkiewicz oraz po jednej Jan Kopania i Nikodem Parulski. Dla Gedanii z kolei zdobywcami bramek okazali się Filip Sosnowski i Paweł Flis.

Jak będzie jutro sami musicie to zobaczyć. Zapraszamy na stadion w Gdańsku przy ul. Gen. Józefa Hallera 201. Trzymajmy kciuki za niebiesko-biało-czarnych.