Nie sprostali zadaniu piłkarze rezerw Cartusii jakim było odebranie w dniu dzisiejszym punktów liderowi tabeli V ligi Czarnym Pruszcz Gdański, którzy do tej pory ich jeszcze nie stracili. W związku z tym zadanie to było trudne i choć dwukrotnie Kartuzianie wychodzili na prowadzenie i powiało trochę optymizmem, to ostatecznie musieli uznać wyższość lidera przegrywając spotkanie 2:4. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie a strzelcami goli dla Cartusii zostali Ksawery Raszeja oraz Oliwier Dobek. Szersza relacja, protokół meczowy oraz zdjęcia w rozwinięciu ....

Kartuzianie po dobrym początku sezonu i dwóch zwycięstwach teraz notują spadek formy i niestety kilkakrotnie schodzili pokonani z boiska. Nie inaczej było w dniu dzisiejszym. Choć dzisiejsze, rozgrywane na kartuskim stadionie spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla niebiesko-biało-czarnych, bo już w 10 minucie po rzucie rożnym i strzale głową Ksawerego Raszeja Kartuzianie wyszli na prowadzenie 1:0. Z prowadzenia tego niestety długo się nie cieszyli, albowiem w 15 minucie goście z Pruszcza Gdańskiego za sprawa Artura Ziemblewicza doprowadzili do remisu. Napastnik gości w sytuacji tej dobił piłkę z bliskiej odległości odbitą przez bramkarza Cartusii Patryka Kotłowskiego po strzale innego zawodnika Czarnych. W 25 minucie piłkarze Cartusii kolejny raz wyszli na prowadzenie. Tym razem za sprawą Oliwiera Dobka, który oddał strzał z okolic 14 metra, po którym piłka przy bliższym słupku ugrzęzła w siatce. To jednak wszystko na co było stać w dniu dzisiejszym podopiecznych trenera Cartusii Mateusza Kasprowicza. Później bramki strzelali już tylko goście. Do kolejnego remisu doprowadził w 30 minucie Jakub Malinowski a cztery minuty później gości z Pruszcza Gdańskiego na pierwsze prowadzenie w tym meczu wyprowadził Jakub Kapuściński, który zamykając akcję z dość ostrego kąta, ale z bliskiej odległości, uderzył w kierunku dalszego słupka i piłka ugrzęzła w siatce. W 40 minucie piłkarze Czarnych ustalają wynik meczu na 2:4. Niestety przy bramce tej nie popisał się doświadczony golkiper Cartusii Patryk Kotłowski, który postanowił zabawić się we własnym polu bramkowym. Wyprowadzając akcję w tej sytuacji nonszalancko podawał piłkę do któregoś z obrońców Cartusii, ale zrobił to na tyle nieprecyzyjnie, że futbolówkę podał wprost do napastnika gości Cezary Dusza, który zaraz po przejęciu piłki minął jeszcze bramkarza i z bliskiej odległości uderzył do pustej już bramki. Wynikiem 2:4 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie Kartuzianie próbowali jeszcze zniwelować straty, ale nie byli w stanie stworzyć sobie sytuacji bramkowej. O ile w środku pola dobrze rozgrywali piłkę, o tyle pod polem karnym gości dobrze zorganizowana defensywa Czarnych już na niewiele pozwalała piłkarzom Cartusii nie dopuszczając w ogóle do sytuacji bramkowych. Goście z kolei po błędach bloku defensywnego Cartusii, przede wszystkim w ustawieniu i właściwym ocenianiu sytuacji, kilkukrotnie zagrozili jeszcze bramce Cartusii, ale szczęśliwie dla Kartuzian w dobrych sytuacjach pudłowali, albo skutecznie bronił golkiper gospodarzy. W drugiej połowie żadna z bramek nie padła już i zasłużone zwycięstwo gości stało się faktem. Miejmy nadzieję, że Kartuzianie szybko się otrząsną z tej porażki i w końcu zaczną punktować, bo sytuacja w tabeli staje się coraz mniej ciekawa.

Składy drużyn

Cartusia : Kotłowski- Radomski (85’ Szróbka), Rapińczuk, Andrychowicz, Tandecki- Bucior (46’ Kowalewski), Kitowski, Matejek (kpt), Dobek, Raszeja (65’ Toruńczak)- Malanowski;

Rez.: Kowalewski, Toruńczak, Hirsz, Szróbka;

Czarni : Szafek- Kapuściński, Krzyżanowski (63’ Brzoska), Adamkiewicz (69’ Olszewski), Dusza, Malinowski (78’ Wardowski), Jankowski, Narożniak, Ziemblewicz (68’ Kuzio), Wojczuk (kpt), Redecki (85’ Guzowski);

Rez.: Orzłowski- Kuzio, Wardowski, Brzoska, Olszewski, Guzowski;

1:0 Raszeja Ksawery (10’), 1:1 Ziemblewicz Artur (15’), 2:1 Dobek Oliwier (25’), 2:2 Malinowski Jakub (30’), 2:3 Kapuściński Jakub (34’), 2:4 Dusza Cezary (40’);

Cartusia : Andrychowicz Łukasz (ż), Kowalewski Tristan (ż);

Czarni : Ziemblewicz Artur (ż), Krzyżanowski Hubert (ż), Wardowski Piotr (ż);