W dniu jutrzejszym dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku, w którym zmierzą się drużyny znajdujące się w górnej części tabeli i które dzielą jedynie 2 punkty. W meczu tym Kartuzianie na własnym stadionie podejmą bowiem jednego z beniaminków III ligi drużynę MKS Steico Noteć Czarnków. Początek spotkania godz. 13.00. Goście z Czarnkowa w chwili obecnej znajdują się na wysokim 5 miejscu w tabeli mając wspomniane 2 punkty więcej od Cartusii....

Czarnków to miejscowość znajdująca się w woj. wielkopolskim i położona między Poznaniem a Piłą w odległości ok. 240 km od Kartuz. Miasto to położone jest nad rzeką Noteć (stąd nazwa klubu) i liczy nieco ponad 10 tyś mieszkańców. Wizytówką Czarnkowa jest położony w sercu tej miejscowości rynek, bardzo podobny do rynku kartuskiego. Miasto to słynie również z zakładu piwowarskiego Browar Czarnków produkującego takie piwa jak Noteckie, Gniewosz, Konstancin i inne.

Piłkarska drużyna Noteć Czarnków to beniaminek rozgrywek III ligi gr. 2. W poprzednim sezonie czarnkowska ekipa wygrała IV ligę wielkopolską wyprzedzając na koniec rozgrywek o 2 punkty Nielbę Wągrowiec. W obecnych rozgrywkach Noteć Czarnków imponuje. Jest drugim po Elanie Toruń najlepszym z grona czterech beniaminków. Na dotychczasowy dorobek 19 punktów składa się 6 zwycięstw, 1 remis oraz 3 porażki z bilansem bramkowym 28-19. Najlepszym strzelcem gości jest Wiktor Kacprzak z dorobkiem 14 goli. Wynik ten pozwala napastnikowi temu dzierżyć miano najlepszego strzelca III ligi gr. 2 w dotychczasowych rozgrywkach. Kartuzianie z kolei plasują się na miejscu 7 z dorobkiem 17 punktów. Ewentualna wygrana Cartusii dałaby więc możliwość wyprzedzić beniaminka z Czarnkowa w ligowej tabeli. Zadanie to będzie jednak niezwykle trudne, ale nie niemożliwe. Drużyna z Czarnkowa jest bardzo bramkostrzelna albowiem strzeliła do tej pory najwięcej bramek w ligowej stawce. Zatem defensywa Cartusii z pewnością musi się mieć na baczności.

Po przedstawionych statystykach spodziewać się można wyrównanego pojedynku. Miejmy tylko nadzieję, że warunki pogodowe będą sprzyjać i kibice będą mogli obejrzeć ciekawe widowisko, na które serdecznie zapraszamy.