Ależ niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze III ligowej Cartusii, którzy w sobotnie południe w wyjazdowym spotkaniu w Solcu Kujawskim pewnie pokonali miejscową Unię, aż 6:1. Łupem bramkowym w Cartusii podzielili się Dawid Szałecki i Piotr Gryszkiewicz po dwa gole oraz po jednym Kornel Przyborowski i Paweł Wojowski. Zwycięstwo to pozwoliło Cartusii awansować nieco w ligowej tabeli. Szersza relacja oraz protokół meczowy i obszerna galeria zdjęć w rozwinięciu....

Cartusia na mecz do Solca Kujawskiego udała się w roli faworyta, która wynikała przede  wszystkim z zajmowanych miejsc w ligowej tabeli. Kartuzianie przed tym spotkaniem zajmowali bowiem 8 miejsce, natomiast gospodarze 17 (przedostatnie). To jednak nie mogło uśpić piłkarzy Cartusii, bo w takiej samej roli jechali dwa tygodnie temu do Luzina a jak się skończyło to pamiętamy. Dlatego też przed sobotnim spotkaniem w Solcu ważna była koncentracja od samego początku spotkania i nie lekceważenie przeciwnika, bo wyniki nie raz pokazały, że w tej lidze każdy z każdym może wygrać. Jak się okazało piłkarze Cartusii wyciągnęli właściwe wnioski z meczu w Luzinie i pewnie pokonali gospodarzy 6:1. Wynik spotkania strzałem z rzutu karnego w 15 minucie meczu otworzył Piotr Gryszkiewicz. Krótko przed przerwą, bo w 42 minucie meczu wynik pierwszej połowy na 0:2 ustalił najlepszy strzelec Cartusii Dawid Szałecki. Zaraz po zmianie stron, goście za sprawą Oskara Kujawki w 52 minucie meczu strzelili bramkę kontaktową na 1:2 i dali sobie nadzieję na korzystny wynik w tym spotkaniu. Później strzelali już jednak tylko Kartuzianie. Na 1:3 podwyższył Piotr Gryszkiewicz a na 1:4 Dawid Szałecki. Tym samym obaj wymienieni strzelcy Cartusii zanotowali na swoim koncie dubleta w tym spotkaniu. W końcówce meczu dwa trafienia dołożyli jeszcze Kornel Przyborowski, który bramkarza rywali pokonał w 86 minucie meczu a minutę później Paweł Wojowski, który ustalił wynik meczu na 1:6. Spotkanie to, pomimo wysokiego wyniku wcale spacerkiem nie było. Dopóki gospodarze mieli jeszcze kontakt i jakąś nadzieję na korzystny wynik dopóty grali i próbowali nawiązać równorzędny pojedynek. Dodatkowo szybko strzelona przez Unię bramka kontaktowa na początku drugiej połowy dawała jeszcze gospodarzom nadzieję, ale szybkie podwyższenie wyniku na 1:3 rozwiało już wątpliwości i odebrało nieco chęci do gry gospodarzom. Zwycięstwo Cartusii pozwoliło awansować niebiesko-biało-czarnym o dwie pozycje w ligowej tabeli. Na górze tabeli jest jednak duży ścisk i każdy kolejny mecz może dużo zmienić. Kartuzianie mają dodatkowo jeszcze jeden mecz zaległy z Elaną Toruń.

Cartusia : Ryszewski- Wojowski, Łysiak, Kopania- Poręba M. (84’ Tandecki), Dobek (84’ Vidal), Rachwał (84’ Andrychowicz), Deja (kpt, 77’ Banaczek), Szałecki, Gryszkiewicz- Poręba J. (56’ Przyborowski);

Rez.: Michalak- Rapińczuk, Andrychowicz, Vidal, Przyborowski, Tandecki, Banaczek;

Unia : Skowroński- Witkowski, Kujawka, Moranowski (79’ Ryczkowski), Mielcarek (62’ Słupecki), Chołuj (79’ Bednarski), Skorupa, Kravchenko, Babiarz, Camara, Babiński (82’ Widomski);

Rez.: Piernik- Ważny, Słupecki, Widomski, Horvat, Bednarski, Nawrocki, Ryczkowski;

Bramki : 0:1 Gryszkiewicz Piotr (15’), 0:2 Szałecki Dawid (42’), 1:2 Kujawka Oskar (52’), 1:3 Gryszkiewicz Piotr (60’), 1:4 Szałecki Dawid (76’), 1:5 Przyborowski Kornel (86’), 1:6 Wojowski Paweł (87’);

Cartusia : Rachwał Wiktor (ż);

Unia : Kujawka Oskar (ż);