Niestety 16 kolejka rozgrywek III ligi nie była szczęśliwa dla piłkarzy Cartusii, albowiem w sobotnim meczu w Swarzędzu podopieczni trenera Sebastiana Letniowskiego ulegli nieznacznie miejscowej Unii 0:1 (0:0). Choć zwycięstwo skromne, to jednak trzy punkty pozostały w Swarzędzu. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył strzałem z rzutu karnego w 77 minucie meczu Dominik Chromiński. Tym samym piłkarze Unii  podtrzymali dobrą passę, dla których był to szósty mecz z rzędu bez porażki. Szersza relacja i protokół meczowy w rozwinięciu….

„Od początku spotkania oba zespoły narzuciły szybkie tempo. Nie brakowało dynamiki, lecz nie przekładała się ona na sytuacje bramkowe. Niebezpiecznie w polu karnym rywali zrobiło się dopiero w 15. minucie meczu. Adam Borucki dobijał piłkę po strzale Kamila Dałka, ale na linii bramkowej znalazł się zawodnik gości, który wybawił Cartusię z opresji. Pięć minut później Unici znowu otarli się o gola – tym razem za sprawą Dominika Chromińskiego, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, lecz trafił jedynie w spojenie bramki.

Po zmianie stron mocnym akcentem rozpoczęli rywale, kiedy to zawodnik przyjezdnych ustrzelił z dystansu poprzeczkę. Przez większość gry obie ekipy wymieniały ciosy, które nie przynosiły większego zagrożenia w polu karnym. W 75. minucie na boisku pojawił się Kacper Borowiak i od razu mógł dać Unii prowadzenie, ale piłka odbiła się od bocznej siatki.

Chwilę później Unitom dopisało już szczęście. Adrian Laskowski oddał mocny strzał na bramkę, piłka po drodze trafiła w rękę rywala i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Dominik Chromiński, który zaliczył czwarte trafienie w trzecim meczu z rzędu.

W końcówce goście próbowali jeszcze sięgnąć po remis, ale dobrą interwencją przy rzucie wolnym popisał się bramkarz Unii, Andrzej Budnik. Do końca spotkania nie padło już więcej goli, za to sędzia nie szczędził żółtych kartek. W doliczonym czasie gry drugie „żółtko” obejrzał Fabian Burzyński i musiał zejść z boiska”

Cartusia : Ryszewski- Wojowski, Łysiak (kpt), Vidal- Poręba M., Banaczek, Rachwał, Szałecki, Gryszkiewicz (74’ Dobek), Kopania (54’ Matejek)- Poręba J. (58’ Przyborowski);

Rez.: Michalak- Rapińczuk, Andrychowicz, Dobek, Przyborowski, Tandecki, Matejek;

Unia : Budnik – Soboń (46’ Theus), Borucki, Marcinkowski – Łuczak, Laskowski, Dałek (62’ Burzyński), Chromiński – Biegański (75’ Borowiak), Maluśki (62’ Paczyński), Spławski.

Rez.: Kustosz- Paczyński, Kuźnik, Walczak, Burzyński, Theus, Borowiak, Czerwiński, Michalak;

Bramki : 1:0 Dominik Chromiński (77’ k.);

Cartusia :  Kamil Banaczek (ż), Paweł Wojowski (ż);

Unia : Filip Soboń (ż), Dominik Chromiński (ż), Fabian Burzyński (ż, ż – cz 90+2), Kacper Borowiak (ż), Andrzej Budnik (ż);