Drugoligowcy za silni na piłkarzy Cartusii. Tym razem formę kartuzian sprawdziła aspirująca do awansu do I ligi Radunia Stężyca, która odkąd znajduje się na szczeblu centralnym nie mogła znaleźć patentu na Cartusię i przegrywała gry kontrolne z niebiesko-biało-czarnymi. Niestety w dniu dzisiejszym przełamała złą pasę i choć nie miała łatwo, bo kartuzianie zawiesili wysoko poprzeczkę, to jednak pokonała Cartusię 3:1. Bramki dla gospodarze strzelali Michał Biskup, Mateusz Kuzimski oraz Patryk Mularczyk. Honorowe trafienie dla Cartusii z rzutu karnego zaliczył Piotr Gryszkiewicz. Tym samym kończymy gry kontrolne z drużynami z wyższych lig. Do rozpoczęcia rozgrywek ligowych pozostał jeden miesiąc i jeszcze trzy sparingi czekają Cartusię, ale już z zespołami odpowiednio z III, V i IV ligi (Gedania Gdańsk, Bytovia Bytów, Powiśle Dzierzgoń) ....

Dzisiejszym mecz w Stężycy był pojedynkiem raczej wyrównanym z lekką przewagą Raduni w drugiej połowie. Kartuzianie z respektem, ale bez zbędnej bojaźni, nie ograniczali się jedynie do obrony, ale też próbowali swoich sił w akcjach ofensywnych i kilkakrotnie udało się sforsować defensywę gospodarzy, jednak brakowało pomysłu na wykończenie dobrze zapowiadających się akcji. Piłkarze Raduni byli z kolei bardziej konkretni w sytuacjach bramkowych, które potrafili skutecznie wykorzystać. Dlatego też zwyciężyli w dzisiejszym sparingu. Gratulacje dla zwycięzców, którym życzymy powodzenia w lidze.

Kartuzianie pomimo porażki pozostawili po sobie dobre wrażenie i można powiedzieć, że troszkę powiało optymizmem. Zobaczymy jak będzie to wyglądało w kolejnych sparingach. Następny za tydzień, w piątek z Gedanią 1922 Gdańsk, który rozegrany zostanie o godz. 15.00 na krytym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gdańsku ul.  Meissnera (pod balonem). Gdańszczanie są z pewnością z lepszych nastrojach, bo większość ze swoich sparingów wygrali. Ulegli jedynie liderowi II ligi Kotwicy Kołobrzeg. Oto wyniki dotychczasowych pięciu gier kontrolnych Gedanii : KP Starogard Gdański 4:0, Wikęd Luzino 2:1, Olimpia Grudziądz 2:1, Kotwica Kołobrzeg 2:3, Chemik Bydgoszcz 4:3 (4 zwycięstwa i 1 porażka). Bilans imponujący, zapowiada się zatem ciekawy sparing.

Cartusia : Ryszewski (55' Michalak)- Wojowski, Łysiak, Tandecki (46' Poręba M.)- Kopania (85' Vidal), Rachwał (85' Andrychowicz), Szałecki, Test (46' Gryszkiewicz), Dobek, Test- Przyborowski;

Radunia : I połowa : Tułowiecki- Zwoźny, Dejewski, Test, Płotka- Stolc, Czajkowski, Test, Łuczak, Spataru- Biskup;

II Połowa : Tułowiecki- Kwiatkowski, Bogusławski, Baszałaj, Straus- Mularczyk, Kasprzak, Barkowiak, Test, Słomka- Kuzimski;

Bramki : 1:0 Biskup (22'), 1:1 Gryszkiewicz (53' k.) 2:1 Kuzimski (72'), 3:1 Mularczyk (81');