Nie udał się wyjazd piłkarzom Cartusii do Stargardu, którzy po ciekawym i obfitującym w wiele sytuacji bramkowych meczu w ramach 22 kolejki III ligi ulegli miejscowym Błękitnym 4:2 (2:0) i to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów. Bramki dla Błękitnych Stargard strzelali były zawodnik Cartusii Michał Marczak oraz  Konrad Prawucki, Grzegorz Aftyka i Bartłomiej Zdunek, natomiast dla Cartusii Oscar Vidal oraz kapitan niebiesko-biało-czarnych Piotr Łysiak. Szersza relacja, protokół meczowy oraz zdjęcia w rozwinięciu…..

Początek spotkania był fatalny w wykonaniu piłkarzy Cartusii, którzy niezbyt skoncentrowani wyszli do meczu. Już w drugiej minucie gospodarze wykonywali rzut karny, który na szczęście nie wykorzystali. Niestety dwie minuty później za sprawą byłego napastnika Cartusii Michała Marczaka gospodarze wychodzą na prowadzenie 1:0. Być może wpływ na taki przebieg początku spotkania miało zmęczenie spowodowane długą, bo 6 godzinną podróżą do Stargardu. Po stracie gola i zbiegiem kolejnych minut kartuzianie otrząsnęli się z letargu i zaczęli przeważać i stwarzać sytuacje bramkowe. Po jednym ze strzałów, tym razem w wykonaniu Kornela Przyborowskiego piłka obiła poprzeczkę bramki Błękitnych. Niestety pod koniec pierwszej połowy przytrafił się błąd w defensywie Cartusii, który wykorzystał Konrad Prawucki. Zawodnik ten zdecydował się na uderzenie z okolic 16 metra w następstwie czego, piłka po rykoszecie drugi raz wylądowała w bramce Cartusii i na przerwę kartuzianie schodzili przegrywając 0:2.

W pierwszej akcji po przerwie bliski złapania kontaktu był Jakub Poręba, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Błękitnych nie trafił w bramkę. Przewaga Cartusii rosła z minuty na minutę i w końcu w 52 minucie meczu po rzucie rożnym i strzale Oscara Vidala kartuzianie strzelają bramkę kontaktową na 2:1. Po dobrym okresie gry niebiesko-biało-czarnych wydawało się, że dalsze bramki dla Cartusii są tylko kwestią czasu. Niestety bardzo szybko gospodarze sprowadzają Cartusię na ziemię. Minutę po strzeleniu bramki kontaktowej piłkarze Cartusii popełniają juniorski błąd w rozgrywaniu piłki i po przejęciu futbolówki przez gospodarzy i wyprowadzeniu szybkiej kontry strzelają oni bramkę na 3:1. Autorem tego trafienia okazał się Grzegorz Aftyka. Była to 53 minuta spotkania. Potem kartuzianie po faulu na Piotrze Gryszkiewiczu w polu karnym gospodarzy mają rzut karny i kolejną okazję do złapania kontaktu. Niestety sam poszkodowany podszedł do wykonania „jedenastki” jednak bramkarz Błękitnych Jakub Wasztyl wyczuł intencję strzelca i obronił to uderzenie. Chwilę później kartuzianie wykonywali rzut rożny, z którego centra w pole karne trafia do kapitana Cartusii Piotra Łysiaka, który strzałem głową doprowadza do wyniku 3:2. Po strzeleniu bramki kartuzianie osiągnęli jeszcze większą przewagę i co rusz przeprowadzali groźne akcje pod polem karnym przeciwnika. Niestety nic nie chciało wpaść do bramki. Angażując w akcje ofensywne coraz więcej zawodników kartuzianie narażali się na kontry. Jedną z nich gospodarze wyprowadzili w 78 minucie meczu, po której ustalili wynik meczu na 4:2. Strzelona bramka z całą pewnością podcięła skrzydła napędzonym piłkarzom Cartusii, ale mimo to do końca meczu walczyli jeszcze o odrobienie strat. Niestety żadna bramka już nie pada i trzy punkty pozostały w Stargardzie.

Paradoksalnie był to najlepszy mecz w wykonaniu Cartusii w dotychczas  rozegranych wiosennych spotkaniach, ale niestety zakończony pierwszą porażką w tej rundzie. No cóż czasami tak bywa….

Cartusia : Ryszewski- Poręba M. (79’ Matejek), Vidal, Łysiak (kpt), Wojowski- Kopania (46’ Gułajski), Rachwał (73’ Dobek), Szałecki, Gryszkiewicz- Poręba J. (63’ Trela), Przyborowski;

Rez.:  Michalak- Dobek, Trela, Sobiecki, Tandecki, Matejek, Gułajski;

Błękitni : Wasztyl- Ogrodowski, Sawczak (83’ Jarzębiński), Prawucki (83’ Kapela), Ignasuak, Nowicki (61’ Makowski), Kowalik, Aftyka, Duda (71’ Zdunek), Wawszczyk (kpt)- Marczak (71’ Niedojad-Bednarczyk);

Rez: Mieczan- Jakubowski, Zdunek, Niedojad-Bednarczyk, Kliś, Jarzębiński, Kapela, Makowski, Zamiara;

1:0 Marczak Michał (4’), 2:0 Prawucki Konrad (38’), 2:1 Vidal Oscar (52’), 3:1 Aftyka Grzegorz (53’), 3:2 Łysiak Piotr (71’), 4:2 Zdunek Bartłomiej (78’);

Cartusia : Przyborowski Kornel (ż);

Błękitni :  Ignasiak Maciej (ż), Sawczak Jakub (ż), Marczak Michał (ż), Aftyka Grzegorz (ż), Wasztyl Jakub (ż), Silewicz Mateusz (osoba funkcyjna ż, ż- cz);

Semrau Marek  - SG (Kujawsko- Pomorski ZPN)