W 32 kolejce rozgrywek piłkarze III ligowej Cartusii 1923 Kartuzy w sobotnie popołudnie zremisowali na wyjeździe z Flotą Świnoujście 1:1 (1:0). Bramki w tym spotkaniu strzelali Maciej Badowski dla Floty w 34 minucie meczu a wyrównanie z rzutu karnego zapewnił Cartusii pewnym strzałem w róg kapitan niebiesko-biało-czarnych Piotr Łysiak. Remis ten oraz inne wyniki, w tym także w drugiej lidze, pozwoliły utrzymać się Cartusii w III lidze i ze spokojem podejść do dwóch ostatnich spotkań w bieżącym sezonie. Szersza relacja i składy w rozwinięciu ….

Pierwsza połowa to dość wyrównane spotkanie, w którym każda z drużyn miała swoje okazje bramkowe. Mimo to żadnej z nich do pewnego momentu nie udawało się pokonać bramkarza rywali. Jako pierwsi zaatakowali kartuzianie i już w 3 minucie strzał z rzutu wolnego Piotra Gryszkiewicza broni golkiper gospodarzy Daniel Kusztan. W 12 minucie to z kolei groźna akcja Floty, w której z bliskiej odległości strzałem głową nad bramką Cartusii piłkę przenosi Patryk Harkot. Potem kilka strzałów z jednej i drugiej strony, ale za każdym razem niecelnie, lub pewni w bramce golkiperzy obu drużyn. W 34 minucie meczu gospodarze wychodzą jednak na prowadzenie 1:0. W sytuacji tej po krótkim prostopadłym zagraniu piłkę przed polem karnym Cartusii przejmuje któryś z piłkarzy Floty, który od razu na pełnej szybkości wpadł w pole karne i z jego bocznego sektora, mimo asekurującego go obrońcy Cartusii zdołał zagrać płasko na wprost bramki, na 11 metr do nadbiegającego tam i niepilnowanego Macieja Badowskiego, który technicznym strzałem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w siatce. Później na uwagę zasłużyły jeszcze dwa strzały, z których jeden Pawła Wojowskiego trafia w poprzeczkę, a drugi Piotra Gryszkiewicza pod poprzeczkę broni z kolei golkiper gospodarzy. Na przerwę kartuzianie schodzą przegrywając 0:1.

W drugiej odsłonie kartuzianie przejęli inicjatywę i częściej byli w posiadaniu piłki. Stwarzali też więcej groźniejszych sytuacji bramkowych. Już na samym początku zagranie Dawida Szałeckiego w pole karne Floty trafia do wbiegającego tam Jana Kopani, który ładnym zwodem minął kryjącego go obrońcę i w dogodnej sytuacji oddał strzał na bramkę z 12 metra, ale broni golkiper Floty. W 64 minucie ładną akcją w polu karnym popisał się z kolei Piotr Gryszkiewicz, który po przyjęciu piłki minął obrońcę i spod linii końcowej zagrał górną piłkę na dalszy słupek wprost do nadbiegającego tam na zamknięcie Sebastiana Dei. Ten chcąc uderzyć głową do pustej już bramki został nieprzepisowo powstrzymany przez któregoś z obrońców i sędzia główny wskazał na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł kapitan Cartusii Piotr Łysiak, który pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Floty umieszczając piłkę w bramce tuż przy słupku i na tablicy wyników od 65 minuty widniało 1:1. Do końca spotkania pomimo dalszej przewagi Cartusii nie udało się strzelić zwycięskiego gola i podział punktów stał się faktem, który zadawala każdą z drużyn albowiem obie, na dwie kolejki do końca rozgrywek, uzyskały utrzymanie w III lidze na następny sezon.