Trener Aleksander Cybulski nie jest już trenerem III ligowej Cartusii 1923 Kartuzy, albowiem na stanowisku tym nastąpiła zmiana. Drużynę od tej pory prowadził będzie znany w naszym środowisku trener Piotr Kwiatkowski, który prowadził już wcześniej nasz pierwszy zespół a obecnie trenował juniorów Cartusii z rocznika 2001 oraz zajmował się koordynowaniem prac z całą naszą młodzieżą. Trenerowi Aleksandrowi Cybulskiemu za pracę w sezonie 2015/2016 dziękujemy i życzymy sukcesów w dalszej karierze trenerskiej. Trener Cybulski z Klubem naszym związany jest od lat, wcześniej jako długoletni piłkarz, potem trener juniorów a w minionym sezonie jako prowadzący pierwszą drużynę....

Miejmy nadzieję, że mimo trudnego sezonu w jakim mu przyszło teraz pracować miło będzie wspominał spędzony u nas czas. Powodzenia. 

Nowy trener drużynę poprowadzi do końca sezonu, a co dalej zobaczymy. Z całą pewnością trener Piotr Kwiatkowski nie zmarnował minionego czasu, od kiedy przestał był szkoleniowcem naszej pierwszej drużyny. W czasie tym skoncentrował się głównie na pracy z całą młodzieżą w naszym Klubie i osobiście prowadził juniorów z rocznika 2001. Poza tym odbył także dwa staże trenerskie w extraklasowych klubach. Najpierw w sierpniu ubiegłego roku w Pogonii Szczecin u boku trenera Czesława Michniewicza a w lutym 2016 roku w Wiśle Kraków u boku trenera Tadeusza Pawłowskiego. Miejmy nadzieje, że doświadczenie nabyte na tych stażach pomoże trenerowi w prowadzeniu naszego zespołu. Również powodzenia.