W sobotę, 2 września 2017 na kartuskim stadionie odbył się mecz 3 kolejki ligi juniorów młodszych B1 (Gdańsk grupa 2- 14-16 lat). Tym razem podopieczni trenera Karola Cichonia podejmowali drużynę Raduni Stężyca. Oba zespoły do meczu tego przystępowały po dwóch wcześniejszych zwycięstwach w lidze i grały o fotel lidera. Po wyrównanym pojedymku lepsi o jedną bramkę okazali się jednak goście ze Stężycy, którzy wygrali to spotkanie 1:0....

W spotkaniu tym żadna z drużyn nie osiągnęła zdecydowanej przewagi, mecz był wyrównanym pojedynkiem, a o zwycięstwie gości zadecydował jeden strzał z rzutu wolnego w końcówce pierwszej połowy. Niestety w grze zdecydowanie przeszkadzała aura i stan murawy. Boisko ze sztuczną nawierzchnią zupełnie nie nadawało się do gry, a na trawiastym też stały kałuże. Woda zatrzymywała wiele podań, powodowała niekontrolowane poślizgi i upadki zawodników. Mimo tego oba zespoły nie odpuszczały i raz po raz atakowały bramkę przeciwnika stwarzając mimo wszystko ciekawe widowisko.

Druga połowa przez większość też była bardzo wyrównana, ale im bliżej końca meczu, tym wzrastała przewaga juniorów Cartusii 1923, którzy usilnie dążyli do wyrównania. Mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się jednak strzelić choćby jednej bramki. Cóż, po dwóch zwycięstwach, tym razem musieliśmy pogodzić się z porażką. Z niecierpliwością czekamy już na mecz rewanżowy z Radunią w rundzie wiosennej.